Home / Lajme / Maqedoni / Nëntë aksidente dje në Shkup

Nëntë aksidente dje në Shkup

18 korrik-SPB në Shkup ka theksuar se ka shtuar masat e sigurisë në komunikacion dhe se gjatë ditës së djeshme kanë ndaluar dhe dënuar tetë shoferë të makinave që ishin nën ndikimin e alkoolit, gjashtë shoferë pa patenta shoferi, 20 që nuk kishin respektuar shpejtësinë dhe 13 të tjerë që nuk kishin përdorur rripin e sigurisë, kanë qenë duke folur në celular apo edhe shkelje tjera

Nëntë aksidente në komunikacion brenda një nate janë regjistruar në Qytetin e Shkupit.

Autoritetet policore theksuan se këto aksidente kanë ndodhur dje gjatë ditës, ku tre prej tyre kanë pasur dëme material, ndërsa në pesë aksidente ka pasur të lënduar, kryesisht shoferët e makinave dhe një drejtues i një motociklete.

SPB në Shkup ka theksuar se ka shtuar masat e sigurisë në komunikacion dhe se gjatë ditës së djeshme kanë ndaluar dhe dënuar tetë shoferë të makinave që ishin nën ndikimin e alkoolit, gjashtë shoferë pa patenta shoferi, 20 që nuk kishin respektuar shpejtësinë dhe 13 të tjerë që nuk kishin përdorur rripin e sigurisë, kanë qenë duke folur në celular apo edhe shkelje tjera.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *