Home / Lajme / Maqedoni / Nesrin Zeqiri fituese e kuziit të diturisë në Bogovinë (VIDEO)

Nesrin Zeqiri fituese e kuziit të diturisë në Bogovinë (VIDEO)

Tetovë, 23 Korrik – Mbrëmë në fshatin bogovinë, në oborrin e shkollës së këtij fshati është mbajytur nata finale e kuizit të diturisë Ikre lexo.

Në natën finale kanë marrë pjesë Nesrin Zeqiri nga fshati Pallçisht, Adisa Pajaziti fshati Pirok, Fekrie Ali nga Bogovina dhe Fatma Zeqiri nga fshati Pirok. Mysafirë në këtë natë ka qenë Bujamin Cajani nga Shkupi.

Vendi i parë 1 ka takuar Nesrin Zeqirit nga fshati pallçisht, ndërsa vendi dytë prë Adisa Pajaziti nga fshati Pirok, vendi i tretë Fatma Zeqiri nga Piroku si dhe vendi katërt Fekrie Ali – nga fshati Bogovinë.Organizatorët kanë ndarë edhe dhuratapër vendin e parë një Laptop, për vendin e dytë 1 Ipad vendi i tretë Aparat digjital, vendi i katërt tablet dhe komplet libra nga Sh.B.Logos a.Shkup për kandidatët dhe për komisionin.

Me këtë është përmbyllur edhe ky kuiz i diturisë ne fshatin Bogovinë, që tashmë është tardicional. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *