Home / Lajme / Maqedoni / Nimic më 28 korrik në Shkup për emrin

Nimic më 28 korrik në Shkup për emrin

24 korrik-Ai vjen për një tentim të ri për të gjetur zgjidhje për kontestin e emrit. Kjo konfirmohet edhe në komunikatën e lëshuar për mediat ku nënvizohet se qëllimi i takimeve ështëqë të intensifikohen bisedimet nën mandatin e OKB-së për të gjetur zgjidhje të pranueshme për kontestin e emrit.

Ndërmjetësuesi i OKB-së për kontestin e emrit, Methju Nimic më 28 korrik do të nis vizitën e tij në Athinë dhe Shkup.

Sipas komunikatës së OKB-së, Nimic fillimisht do të vij në Shkup më 28 dhe 29 korrik dhe më pas do të udhëtojë drejt Athinës për të qëndruar dy ditë.

Ai vjen për një tentim të ri për të gjetur zgjidhje për kontestin e emrit. Kjo konfirmohet edhe në komunikatën e lëshuar për mediat ku nënvizohet se qëllimi i takimeve ështëqë të intensifikohen bisedimet nën mandatin e OKB-së për të gjetur zgjidhje të pranueshme për kontestin e emrit.

Ndërmjetësi i OKB-së për emrin, Metju Nimic deklaroi gjatë muajit maj se nuk ka përparim të theksuar për emrin edhe në raundin e ri të negociatave të zhvilluar sot në Nju Jork. (I

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *