Home / Lajme / Maqedoni / Nis të shpërndahet turma e protestuesve (VIDEO)

Nis të shpërndahet turma e protestuesve (VIDEO)

Shkup, 11 Korrik – Turma e protestueve ka filluar që të shpërndahet, protesta e sotme vlerësohet e qetë krahasuar me protestën e javës së kaluar në Shkup.

Turma e protestueve ka filluar që të shpërndahet, ndërkohë që ka pasur raste kur disa protestues kanë gjujtur me gurë në drejtim të lokaleve në afërsi.

Gjatë protestës ka pasur herë pas here gjuajtje me gurë në drejtim të policisë, por nuk është raportuar ndonjë i lënduar.

Kjo protestë vlerësohet e qetë krahasuar me protestën e javës së kaluar në Shkup, gjatë të cilës kishtë përplasje të policisë me protestuesit, përdorim të topave të ujit, gazit lotësjellës nga policia dhe gjuajtje me gurë dhe mjete tjera të forta nga protestuesit.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *