Home / Lajme / Rajon / Nishani: Shqipëria e ka përparësi Kosovën

Nishani: Shqipëria e ka përparësi Kosovën

7 korrik-Në konferencën e Ambasadorëve me temën ”Shqipëria në rajon nga periferia në qendër” ai tha se Shqipëria e ka përparësi Kosovën.

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, tha se duhet vëmendje për rajonin, pas ngjarjeve në Ukrainë, pavarësisht largësisë gjeografike.

Në konferencën e Ambasadorëve me temën ”Shqipëria në rajon nga periferia në qendër” ai tha se Shqipëria e ka përparësi Kosovën.

Sipas tij, shqiptarët janë faktor paqeje në Ballkan dhe të forcuar me pavarësinë e Kosovës. /rtk/

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *