Home / Lajme / Maqedoni / Një gurp i të rinjve maqedonas kërkojnë “Vdekje për shiptarët”

Një gurp i të rinjve maqedonas kërkojnë “Vdekje për shiptarët”

09 Korrik – Transparenti është shpërndarë në rrejetet sociale, ndërsa në të shihen të rinjtë maqedonas me dorën lartë, simbolin e Hitlerit, me fanella me kryqe ortodokse dhe transparentin “Vdekje për shqiptarët”.

Si kundërpërgjigje e protestave të shqiptarëve të cilët po kërkojnë drejtësi, një gurp i të rinjve maqedonas ka dalë me transparentin “Vdekje për shqiptarët”.

Transparenti është shpërndarë në rrejetet sociale, ndërsa në të shihen të rinjtë maqedonas me dorën lartë, simbolin e Hitlerit, me fanella me kryqe ortodokse dhe transparentin “Vdekje për shqiptarët”.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *