Home / Lajme / Maqedoni / Paralajmërohen protesta çdo ditë

Paralajmërohen protesta çdo ditë

7 korrik-Ende nuk dihet kush i organizon këto protesta, por kërkesa është e thjeshtë: “Nuk do ndalemi derisa të lirohen djemtë tanë”

Sërish paralajmërohen protesta masive në gjithë qytetet shqiptare ne Maqedoni. Sipas thirrjes e cila tani më qarkullon dhe shpërndahet në rrjetet sociale, pritet të ketë protesta gati për çdo ditë.

Ende nuk dihet kush i organizon këto protesta, por kërkesa është e thjeshtë: “Nuk do ndalemi derisa të lirohen djemtë tanë”!

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *