Home / Lajme / Maqedoni / Paralajmërohen protesta ta reja për sot në Shkup

Paralajmërohen protesta ta reja për sot në Shkup

05 Korik – Ne rjetet sociale paralajmerohen protesta edhe sot(e shtune) ne te njejten kohe dhe vend

Në Shkup, dje u zhvillua një protestë kundër rasteve të montuara ndaj shqiptarëve të Maqedonisë, nga organet policore e gjyqësore. Disa kanë paralajmëruar se protesta do të vazhdojë edhe gjatë ditës së shtunë.

Foto e mëposhtme ka filluar të shpërndahet me të madhe nëpër rrjetet sociale./Almakos

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *