Home / Lajme / Maqedoni / Policia ndalon kryetarin e IGFM-së, Idriz Sinanin

Policia ndalon kryetarin e IGFM-së, Idriz Sinanin

“Më thanë je në listë dhe kemi urdhër që të të kontrollojmë”, thotë Sinani për “Lajm”.

Kryetari i IGFM-së (Forumi Ndërkombëtarë për të Drejtat e Njeriut), Idriz Sinani është ndaluar nga policia. Duke ardhur nga Kumanova për në Shkup, ai është ndaluar në Nakushtak dhe pas një kontrolli rreth 20 minutësh ai është lënë i lirë.

“Më thanë je në listë dhe kemi urdhër që të të kontrollojmë”, thotë Sinani për “Lajm”.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *