Home / Lajme / Maqedoni / Protesta në Shkup, prani e madhe e forcave speciale (VIDEO)

Protesta në Shkup, prani e madhe e forcave speciale (VIDEO)

Shkup, 06 Korik – Qindra protestues kanë dalë përsëri rrugëve të Shkupit, kësaj radhe në protesta të qeta. Forca të mëdha policore, të pajisura me autoblindë dhe autobote kanë bllokuar bulevardin pranë Qendrës Tregtare

Qindra protestues kanë dalë përsëri rrugëve të Shkupit, kësaj radhe në protesta të qeta. Forca të mëdha policore, të pajisura me autoblindë dhe autobote kanë bllokuar bulevardin pranë Qendrës Tregtare Mavrovasja, për të pamundësuar drejtimin e demonstruesve kah Qendra e Shkupit dhe Qeveria. Protestuesit demonstrojnë të qetë dhe me thirrje “duam drejtësi”, kundër aktvendimit të gjykatës për rastin Monstra.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *