Home / Lajme / Maqedoni / Protesta në Stamboll në mbështetje të Shkupit

Protesta në Stamboll në mbështetje të Shkupit

13 korrik-Protestuesit po mbajnë flamuj kuqezi dhe simbole kombëtare ku skanë munguar edhe flamujt e Turqisë, ndërkohë që janë dëgjuar edhe thirrjet në përkrahje të shqiptarëve në kryeqytetin e Maqedonisë

Sot (e Diell) qindra shqiptarë janë duke protestuar në sheshin Taksim në Stamboll ku janë duke ecur para konsullatës maqedonase, në mbështetje të protestave të shqiptarëve në Maqedoni për rastin “Monstra. Protestuesit po mbajnë flamuj kuqezi dhe simbole kombëtare ku skanë munguar edhe flamujt e Turqisë, ndërkohë që janë dëgjuar edhe thirrjet në përkrahje të shqiptarëve në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, si: “Shkupi jemi me ty”, “Shkupi nuk është vet”, “Jemi një komb”.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *