Home / Lajme / Maqedoni / Protestë në Stamboll: Shkupi jemi me ju!

Protestë në Stamboll: Shkupi jemi me ju!

13 korrik-Protesta do të zhvillohet rreth orës 15.00 para Konsullatës së Maqedonisë në Stamboll, ndërsa është paralajmëruar një numër i madh i protestuesve.

Sot në Stamboll është paralajmëruar një protestë në përkrahje të protestave në Shkup, kundër rastit Monstra dhe diskriminimit të shqiptarëve në Maqedoni.

Protesta do të zhvillohet rreth orës 15.00 para Konsullatës së Maqedonisë në Stamboll, ndërsa është paralajmëruar një numër i madh i protestuesve.

Ndërkohë, protesta të tjera pritet të organizohen edhe nëpër qendra të tjera evropiane.

Një protestë përkrahëse do të mbahet sot edhe në Ferizaj e organizuar nga tifozët “Ujqit”.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *