Home / Lajme / Maqedoni / Proteston edhe Struga (VIDEO)

Proteston edhe Struga (VIDEO)

06 Korik – Valës së protestave nëpër qytetet shqiptare të Maqedonisë u është bashkëngjitur edhe qyteti i Strugës. Qindra struganë me flamuj kombëtarë dhe thirrje për lirimin e shqiptarëve të pafajshëm, kanë demonstruar rrugëve të Strugës kundër procesit Monstra.

Valës së protestave nëpër qytetet shqiptare të Maqedonisë u është bashkëngjitur edhe qyteti i Strugës. Qindra struganë me flamuj kombëtarë dhe thirrje për lirimin e shqiptarëve të pafajshëm, kanë demonstruar rrugëve të Strugës kundër procesit Monstra.

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *