Home / Lajme / Maqedoni / Protestuesit shqiptar ndalohen nga policia në Bit Pazar (VIDEO)

Protestuesit shqiptar ndalohen nga policia në Bit Pazar (VIDEO)

Shkup, 11 Korrik – Protestuesit me parulla dhe me flamuj shqiptarë brohorasin ‘UÇK;, “Duam Liri’, ‘Ali Tradhtari’ e shumë të tjerë, poashtu ata mbajnë edhe pankarta me mbishkrime “Stop rasteve të montuara politike”,” UÇK JO BDI, UÇK-Ja ËSHTË ME POPULLIN “Radishani”, “Sopoti”, “Monstra”, “Brodeci”.

Turma të mëdha u drejtuar kah qendra “Mavrovasja”, por është ndaluar nga kordoni i madh policor.

Policia dhe protestuesit janë takuar në udhëkryqin tek Gjykata në Bit Pazar.

Protestuesit me parulla dhe me flamuj shqiptarë brohorasin ‘UÇK;, “Duam Liri’, ‘Ali Tradhtari’ e shumë të tjerë, poashtu ata mbajnë edhe pankarta me mbishkrime “Stop rasteve të montuara politike”,” UÇK JO BDI, UÇK-Ja ËSHTË ME POPULLIN “Radishani”, “Sopoti”, “Monstra”, “Brodeci”.


Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *