Home / Sport / Reali, klubi më i vlefshëm në botë

Reali, klubi më i vlefshëm në botë

Real Madrid ka dalë në krye të listës vjetore të revistës Forbes, si klubi më i vlefshëm në planet.

Klubi, i cili ka fituar Ligën e Kampionëve në muajin maj, kap vlerën e 3.44 miliardë dollarëve, raporton Forbes.

Tre vendet e para të klubeve më të vlefshme sportive, sipas Forbes, plotësohen nga Barcelona në vend të dytë (3.2 miliardë dollarë) dhe Manchester Unitedi në vend të tretë (2.81 miliardë dollarë).

Forbes llogarit vlerën e klubeve në bazë të kapitalit, borxhit dhe marrëveshjeve.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *