Home / Lajme / Rajon / Shkodër, përplasen 4 automjete, merr flakë autobusi (VIDEO)

Shkodër, përplasen 4 automjete, merr flakë autobusi (VIDEO)

Shkodër, 10 Korrik – Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar pasditen e djeshme në Kryebushat të Shkodrës ku janë përfshirë 4 automjete. Nga përplasja është përfshirë nga flakët një autobus me targa kosovare.

Fatmirësisht shoferi i autobusit ka arritur të frenojë në kohë dhe të nxjerrë jashtë të pasagjerët, perveç njerit qe nuk ka mundur te dale dhe ka mbetur i plagosur.

Nderkohe, i plagosur ka mbetur edhe nje person tjeter, drejtuesi i mjetit fuoristrade, i perfshire gjithashtu ne aksident, i cili ka mbetur i bllokuar brenda ne makine per disa minuta. Eshte dashur nderhyrja e policise te cilet kane nderhyre duke sharruar makinen per te nxjerre jashte saj te plagosurin.

Dy te plagosurit nga ky aksident jane nisur ne spitalin rajonal te Shkodres per te marre ndihmen e nevojshme mjekesore.

Polica dhe forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje, ndërkohë që ka nisur hetimet për të përcaktuar shkaqet e aksidentit.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *