Home / Lajme / Rajon / Shqiptarët në Maqedoni janë në rrezik, të bashkohemi për kombin porositi AK

Shqiptarët në Maqedoni janë në rrezik, të bashkohemi për kombin porositi AK

8 korrik-“Aleanca Kuq e Zi ofron “PAKT KOMBETAR” të gjitha partive politike Tiranë, Shkup, Prishtinë, Ulqin, Preshevë për të shpëtuar mijëra shqiptarë e dhjetëra qytete nga asimilimi. Nëse nuk bashkohemi me njëri-tjetrin do humbasim çdo betejë”- thekson AK-ja.

Aleanca Kuq e Zi u bën apel partive politike në Tiranë, Shkup, Prishtinë që të bashkohen për të mbrojtur të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni, pas protestave të dhunshme që kanë shpërthyer pas dënimit të 5 shqiptarëve lidhur me rastin “Monstra”.

“Aleanca Kuq e Zi ofron “PAKT KOMBETAR” të gjitha partive politike Tiranë, Shkup, Prishtinë, Ulqin, Preshevë për të shpëtuar mijëra shqiptarë e dhjetëra qytete nga asimilimi. Nëse nuk bashkohemi me njëri-tjetrin do humbasim çdo betejë”- thekson AK-ja.

Sipas Aleancës Kuq e Zi, Shqiptarët në Maqedoni janë në rrezik.

“Rama dhe Thaçi mos vazhdojnë shikojnë ndeshjet e Brazil 2014 por kombin që është në rrezik”- thekson AK.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *