Home / Lajme / Maqedoni / Sot ditë zie

Sot ditë zie

Qeveria e Maqedonisë pas aksidentit tragjik ku humbën jetën katër pilotët e MPB që humbën jetën nga rrëzimi i Helikopterit.

Qeveria shpalli ditë zie ditën e hënë (sot) pas aksidentit tragjik të Helikopterit të policisë në Strumicë.

Në shtëpinë e Armatës së Maqedonisë dje është mbajtur mbledhja komemorative për katër pilotët e MPB që humbën jetën nga rrëzimi i Helikopterit.

“Emrat e Dragi, Ilo, Marijan dhe Tode, do të jetën pjesë e përkujtimit kolektiv të të gjithë atyre që jetojnë në këto hapësira dhe do të jenë shembull për gjithë gjeneratat e ardhshme.

Maqedonia dhe MPB-ja me vdekjen tragjike të pjesëtarëve të saj ka humbur profesionist të jashtëzakonshëm dhe patriot, ndërsa familjet e tyre humbën bashkëshortë e ndejshëm dhe prindër të kujdesshëm”, tha Ndihmës shefi i Qendrës së forcave policore, Sasho Mitevski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *