Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë, pamflete për bojkot të ushqimeve Izraelite

Tetovë, pamflete për bojkot të ushqimeve Izraelite

23 korrik-Kësaj iniciative disa qytetarë të Tetovës janë bashkangjitur dhe kanë ngjitur pamlfete në disa rrugë të qytetit ku thuhet ” Bojkot për vëllezërit palestinezë” ku shihen disa brende botërore që sipas tyre janë prodhime izraelite

Shumë komuna turke nëpërmjet rrjeteve sociale ditë më parë bënë thirrje për një bojkot të prodhimeve të Izraelit, sidomos ndaj produkteve të “Coca-Cola”, përshkak të operacionit izraelit ndaj Gazës.

Kësaj iniciative disa qytetarë të Tetovës janë bashkangjitur dhe kanë ngjitur pamlfete në disa rrugë të qytetit ku thuhet ” Bojkot për vëllezërit palestinezë” ku shihen disa brende botërore që sipas tyre janë prodhime izraelite.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *