Home / Lajme / Maqedoni / Zgjate Dorën ndan mirënjohje për Teuta Arifin

Zgjate Dorën ndan mirënjohje për Teuta Arifin

15 korrik-Kryetarja e komunësë Tetovës theksoi se ishte kënaqësi të pranon përfaqësuesit dhe udhëheqësit e shoqatës Zgjate Dorrën të cilët erdhën me një mirënjohje për atkivitetin e komunës sa i përket organizimit të Verës Kulturorore Tetovare. Arifi nga ana e saj theksoi se do të vazhdojë të përkrah dhe organizojë evenimente kulturore

Organizata civile për bashkëjetesë “Zgjate Dorën” me seli në Tetovë, gjatë ditës së martë ka realizuar një takim me kryetaren e komunës së Tetovës Teuta Aifi.

Me këtë rastë kryetari Organizatës civile për bashkëjetesë “Zgjate Dorën” Nexhat Bexhetin në emrin e kësaj shoqate i ka dorëzuar kryetares Arifi mirënjohje për aktivitetin e organizuar kulturor Vera Kulturore Tetovare.

Kryetarja e komunësë Tetovës theksoi se ishte kënaqësi të pranon përfaqësuesit dhe udhëheqësit e shoqatës Zgjate Dorrën të cilët erdhën me një mirënjohje për atkivitetin e komunës sa i përket organizimit të Verës Kulturorore Tetovare. Arifi nga ana e saj theksoi se do të vazhdojë të përkrah dhe organizojë evenimente kulturore.

Kryetari organizatës civile për bashkëjetesë “Zgjate Dorën” Nexhat Bexheti tha se ky gjest sipas protokolit të qytetërimit Europian i ndahet çdo personi i cili mer përsipër të organizon ngritjen e nivelit kulturorë të qytetarëve të vet dhe ai meriton edhe të falënderohet, tha ai.

Kjo mirënjohje kryetares së komunës së Tetovës i është ndarë për organizimin e aktiviteve kulturore të cilët u mbajtën gjatë muajit qershor në Tetovë, njofton TV KOHA

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *