Home / Lajme / Botë / Zhduket nga radari aeroplani i ‘Air Algerie

Zhduket nga radari aeroplani i ‘Air Algerie

24 korrik-Mediat vendore raportojnë se aeroplani ka 110 pasagjerë në bord dhe gjashtë pjesëtarë të ekuipazhit.
Raportimet thonë se aeroplani u zhduk nga radari rreth 50 minuta pas nisjes nga Burkina Faso.

Agjencia kombëtare e fluturime të Algjerisë ka njoftuar se ka humbur kontaktet me një nga aeroplanet e saj që ishte duke fluturuar nga Burkina Faso për në Algjer.
Mediat vendore raportojnë se aeroplani ka 110 pasagjerë në bord dhe gjashtë pjesëtarë të ekuipazhit.
Raportimet thonë se aeroplani u zhduk nga radari rreth 50 minuta pas nisjes nga Burkina Faso.Alsat

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *