Home / Sport / Zyrtare: Drogba rikthehet te Chelsea

Zyrtare: Drogba rikthehet te Chelsea

Për Drogbanë i cili sezonin e fundit u aktivizua te turqit e Gallatasarait, ky është një rithim në Londër.

Sajti zyrtar i ekipit londinez, Chelsea ka publikuar lajmin se sulmuesi nga Bregu i Fildishtë, Didier Drogba do të jetë një futbollist i Chelseat. Për Drogbanë i cili sezonin e fundit u aktivizua te turqit e Gallatasarait, ky është një rithim në Londër.

Ka qenë vetë trajneri Mouriho i cili e ka kërkuar me ngulm sulmuesin i cili te Chelsea ka kaluar vitet më të arta të karrierës së tij. Drogba do të të firmosë një kontratë një vjeçare me londinezët dhe shihet nga drejtuesit si partneri ideal i Diego Kostës në sulmin e “bluve”.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *