Home / Lajme / Rajon / Arrestohet i dyshuari që dërgonte shqiptarët në Siri

Arrestohet i dyshuari që dërgonte shqiptarët në Siri

30 gusht-Dyshohet se Zejnullahu do të udhëtonte drejt Sirisë dhe do të ndiqte intenerarin Kosovë – Shqipëri – Turqi dhe më pas do të kalonte në tokën siriane. Arrestimi u krye nga oficerët e Komisariatit të Rinasit.

Mentor Zejnullahu, 24 vjet nga Kosova dyshohet se ishte personi kryesorë që rekrutonte persona të tjerë për të luftuar në Siri.

Arrestohet në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë, Mentor Zejnullahu nga Kosova.

Zejnullahu është arrestuar për llogari te autoriteteve kosovare, pasi mbi të kishte një masë sigurie nga gjykatat kosovare.

Mbi 24-vjeçarin rëndojnë akuzat e rekrutimit të besimtarëve myslimanë kosovarë për t’i derguar me pas drej luftës siriane.

Dyshohet se Zejnullahu do të udhëtonte drejt Sirisë dhe do të ndiqte intenerarin Kosovë – Shqipëri – Turqi dhe më pas do të kalonte në tokën siriane. Arrestimi u krye nga oficerët e Komisariatit të Rinasit.(INA)

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *