Home / Sport / Befason Bayerni, e blenë Benatian?

Befason Bayerni, e blenë Benatian?

Për mbrojtësin maroken interesim kanë shprehur edhe Manchester United dhe Chelsea, por sipas Bild, kampioni gjerman, ka reaguar shpejtë duke e bindur Romën për anëtarin e tyre.

Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Gjermania, gjiganti i këtij vendi në futboll, Bayern Munchen, është duke mbyllur marrëveshjen me Romën për transferimin në Alianz Arena të mbrojtësit Mehdi Benatia.

Për mbrojtësin maroken interesim kanë shprehur edhe Manchester United dhe Chelsea, por sipas Bild, kampioni gjerman, ka reaguar shpejtë duke e bindur Romën për anëtarin e tyre.

Sipas Bild,Benatia ka qenë dëshirë e Guardiolas që dëshironte një zëvendësues të Javi Martinezit të lënduar ditë më parë, ndërsa për të gjermanët do t’i paguajnë 30 milionë skuadrës nga kryeqyteti italian.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *