Home / Sport / ‘Brazil 2014’, James merr ‘Këpucën e Artë’

‘Brazil 2014’, James merr ‘Këpucën e Artë’

23-vjeçari kolumbian shënoi 6 gola në Botërorin brazilian duke lënë pas emra të afirmuar tashmë si Thomas Muller dhe Neymar.

Ylli i Kolumbisë James Rodriguez, golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës “Brazil 2014”, ka marrë trofeun e “Adidas Këpuca e Artë” në një ceremoni të zhvilluar nga FIFA në Madrid.

Futbollisti i ri i Real Madrid e shprehu gjithë gëzimin e tij në Twitter teksa shkruan: “6 gola në Kupën e Botës. Një ëndërr që bëhet realitet. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen”.

23-vjeçari kolumbian shënoi 6 gola në Botërorin brazilian duke lënë pas emra të afirmuar tashmë si Thomas Muller dhe Neymar.

Fituesi i “Këpucës së Artë” në Afrikë e Jugut 2010 ka qënë pikërisht gjermani Muller.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *