Home / Sport / Edhe Mertesacker pensionohet nga kombëtarja gjermane

Edhe Mertesacker pensionohet nga kombëtarja gjermane

“Dua ta jap më shumë tani për skuadrën time dhe familjen time. Ndihem mirë që prapa vetes lë një gjeneratë me plotë lojtarë të rinjë dhe të talentuar” ka thënë Mertesacker.

Pas Philip Lahm e Miroslav Kloses, Per Mertesacker ka vendosur pensionimin nga Gjermania. Mbrojtësi i Arsenalit ka njoftuar sot se është përshëndetur me futbollin ndërkombëtar. Kampioni i Botës me Gjermaninë ka thënë se ndihet mirë që po lë një gjeneratë talentësh prapa vetes.

“Dua ta jap më shumë tani për skuadrën time dhe familjen time. Ndihem mirë që prapa vetes lë një gjeneratë me plotë lojtarë të rinjë dhe të talentuar” ka thënë Mertesacker.

Mbrojtësi gjerman ka zhvilluar 104 ndeshje në karrierë me kombëtaren e tij duke qenë për disa vite i pazëvëndësueshëm tek “Pancerët”.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *