Home / Lajme / Maqedoni / Filloi protesta e radhës kundër rastit Monstra

Filloi protesta e radhës kundër rastit Monstra

22 gusht-Shqiptarët janë meritor për ekzistimin e Maqedonisë dhe maqedonët duhet ta kuptojnë këtë dhe ti ndërpresin rastet e montuara”, tha njëri nga organizatorët duke kërkuar nga protestuesit që të protestojë qetë dhe të mos shkaktojnë incidente.

Organizatorët apelojnë për pjesëmarrje masive. “Durimi jonë është nga fundi, durimi jonë nuk do të zgjasë gjithomnë. Shqiptarët janë meritor për ekzistimin e Maqedonisë dhe maqedonët duhet ta kuptojnë këtë dhe ti ndërpresin rastet e montuara”, tha njëri nga organizatorët duke kërkuar nga protestuesit që të protestojë qetë dhe të mos shkaktojnë incidente.

Një kordon i vogël i policisë është vendosur para urës së Birt Pazarit, për dallim prej herëve të tjera kur ishte vendosur para Qendrës Tregëtare Mavrovka.(lajm)

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *