Home / Lajme / Maqedoni / Fillon protesta kundër Monstrës

Fillon protesta kundër Monstrës

8 gusht-Nga këshilli organizativ ftojnë studentët, intelektualët dhe të gjithë shqiptarët nga të gjitha qytetet e Maqedonisë që të mbështesin këto protesta.A

Ka filluar protesta kundër rastit Monstra. Protestuesit janë nisur prej kompleksit Çairçanja, ndërsa do të tentojnë të përfundojnë protestën te Sheshi Skenderbeu.

Nga këshilli organizativ ftojnë studentët, intelektualët dhe të gjithë shqiptarët nga të gjitha qytetet e Maqedonisë që të mbështesin këto protesta.Alsat

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *