Home / Lajme / Maqedoni / Gostivarë:49 vjeçari gjendet I varur në shtëpinë e tij

Gostivarë:49 vjeçari gjendet I varur në shtëpinë e tij

27 gusht-Trupin e pajetë e kanë gjetur familjarët ndërsa prokurori publik dhe ekipi I policisë së Gostivarit kanë kryer hetim në vendin e ngjarjes, vendi është fotodokumentuar ndërsa janë marrë përhe tim litari dhe sende tjera që janë gjetur në dhomë. Me urdhër të prokurorit publik do të kryhet obduksion mbi trupin e pajetë.Në Gostivarë sipas policisë janë rregjistruar gjatë gjashtë mujorit të parë të këtij viti 18 tentime për vetëvrasje, Tv Koha.

Vijojnë vetëvrasjet në rajonin e Pollogut. Rasti më i ri i vetëvarjes është rregjistruar ditës së djeshme në Gostivarë ku sipas informatave të policisë së Gostivarit 49 vjeçari me inicialet E.M nga Gostivari, është gjetur i varur në hapësirat ndihmëse të shtëpisë së tij që gjendet bë rrugën rreth lumit Vardar, tv Koha.

Trupin e pajetë e kanë gjetur familjarët ndërsa prokurori publik dhe ekipi I policisë së Gostivarit kanë kryer hetim në vendin e ngjarjes, vendi është fotodokumentuar ndërsa janë marrë përhe tim litari dhe sende tjera që janë gjetur në dhomë. Me urdhër të prokurorit publik do të kryhet obduksion mbi trupin e pajetë.Në Gostivarë sipas policisë janë rregjistruar gjatë gjashtë mujorit të parë të këtij viti 18 tentime për vetëvrasje, Tv Koha.

Ndërkaq, në gjysmën e parë të këtij viti në Tetovë dhe rrethinë janë regjistruar 5 vetëvrasje dhe 6 tentime për vetëvrasje. Sipas statistikave të SPB Tetovë gati se çdo muaj nga një njeri është vetëvrarë, ndërsa një ka tentuar. Sipas Sektorit, në këto pesë muaj e gjysëm në Tetovë dhe rrethinë gjithsej janë regjistruar 5 vetëvrasje prej të cilave 4 me varje dhe një me armë zjarri. Përpos këtyre janë regjistruar edhe 6 tentime për vetëvrasje, raporton Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *