Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski shkon në pushime në Turqi-Zaev ishte në Greqi

Gruevski shkon në pushime në Turqi-Zaev ishte në Greqi

12 gusht-Siç kumtoi shërbimi qeveritar për informim, pushimin, nga pesë ditë do ta kalojë në dy vende, në afërsi të Bodrumit dhe në Fetije.

Kryeministri Nikolla Gruevski me familjen e tij nga 9 gushti ndodhet në pushim veror dhjetëditor në Republikën e Turqisë, me ftesë të kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan.Siç kumtoi shërbimi qeveritar për informim, pushimin, nga pesë ditë do ta kalojë në dy vende, në afërsi të Bodrumit dhe në Fetije.
Ndërkaq lideri i LSDM-së Zoran Zaev sipas njoftimeve te mediave maqedonase ka qenë në pushime me familjen në Greqi

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *