Home / Lajme / Rajon / Humb jetën shtetasi i Maqedonisë në Kosovë, tetë lëndohen

Humb jetën shtetasi i Maqedonisë në Kosovë, tetë lëndohen

18 gusht-Si pasojë e aksidentit nëntë persona pësojnë lëndime trupore nga të cilat një ndërron jetë (viktima mashkull shtetas Maqedonas pasagjer në veturën e parë), ndërsa shtatë meshkuj dhe një femër janë dërguar në QKUK-Prishtine për tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari Serbdërgohet në mbajtje

Një person ka vdekur dhe tetë të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku që ndodhi në Grykën e Caralevës. Aksidentin e shkaktoi një serb, kurse viktima është shtetas maqedonas.

Aksidenti ka ndodhur në mes tri veturave dhe ka ardhur derisa i dyshuari serb duke lëvizur me veturën Pezho, duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës humb kontrollin mbi automjetin dhe del në shiritin e kundërt qarkullues me ç’ rast godet veturën Mercedes, kombi, e më pas automjetit Golf III, me ngasës i cili ishte pas veturës së parë, e që godet po ashtu edhe veturën e dytë, raporton Kosovapress.

Si pasojë e aksidentit nëntë persona pësojnë lëndime trupore nga të cilat një ndërron jetë (viktima mashkull shtetas Maqedonas pasagjer në veturën e parë), ndërsa shtatë meshkuj dhe një femër janë dërguar në QKUK-Prishtine për tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari Serbdërgohet në mbajtje,.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *