Home / Lajme / Maqedoni / ITEK-u italian investon në Zonën e Tetovës

ITEK-u italian investon në Zonën e Tetovës

21 gusht-Në një kumtesë të kësaj kompanie thuhet se përurimi i vënies së gurthemelit të kapaciteteve prodhuese do të mbahet të enjten në ora 13.30 në ambientet e Zonës ekonomike të Tetovës

Kompania italiane “ITEK” përmes kompanisë vendore “Pro Compo Technologies” do të investojë në Zonën Teknologjike Industriale Zhvillimore në Tetovë. Në një kumtesë të kësaj kompanie thuhet se përurimi i vënies së gurthemelit të kapaciteteve prodhuese do të mbahet të enjten në ora 13.30 në ambientet e Zonës ekonomike të Tetovës

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *