Home / Lajme / Maqedoni / Kërkohet rregullimi qendrës sportive (VIDEO)

Kërkohet rregullimi qendrës sportive (VIDEO)

Tetovë, 25 Gusht – Shoqata Zgjate Dorën kanë kërkuar që komuna e Tetovës të mer iniciativë dhe të rregulloj hapësirat të cilët janë lënë në harresë, njofton Televizioni Koha.

Të revitalizoht qendra sportive në Tetovë. Kjo është kërkesa drejtuar autoriteteve të komunës së Tetovës e iniciuar nga ana e Shoqatës Zgjate Dorën.

Nga kjo shoqatë sot kanë mbajtur një pres konferencë me gazetarë në këtë qendër sportive prej ku kanë kërkuar që komuna e Tetovës të mer iniciativë dhe të rregulloj hapësirat të cilët janë lënë në harresë, njofton Televizioni Koha.

Kryetari i kësaj Shoqate Nexhat Bexheti, për Televizionin Koha tha se deri më tash është rregulluar vetëm e fusha e futbollit kurse pjesa tjetër aspak nuk është rregulluar, ndërsa me rregullimin e saj do të revitalizohet kjo qendër.

Ndryshe, disa herë shoqatat joqeveritare kanë kërkuar nga autoritetet e komunës që të rregullohet kjo hapësirë. Nga komuna kanë theksuar se kanë projekt për rregullimin e kësaj qendre. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *