Home / Lajme / Maqedoni / Konfiskohen drunj në Setole dhe Otujë

Konfiskohen drunj në Setole dhe Otujë

27 gusht- Drunjtë e konfiskuara janë dorëzuar në policinë pyjore, ndërsa pak orë më vonë në një garazhë në ndërtim në fshatin Otujë janë gjetur 21 metër kub dru pronë e 47 vjeçarit Z.T, njofton Tv Koha.

Policia e Tetovës në bashkëpunim me prokurorin publik para shtëpisë së 42 vjeçarit B.T në fshatin Setole dje ka gjetur dhe marrë 12 metër kub dru për djegie. Drunjtë e konfiskuara janë dorëzuar në policinë pyjore, ndërsa pak orë më vonë në një garazhë në ndërtim në fshatin Otujë janë gjetur 21 metër kub dru pronë e 47 vjeçarit Z.T, njofton Tv Koha. Drunjtë janë marrë, fotodokumentuar dhe janë dorëzuar në Policinë Pyjore, ndërsa dy personat janë thirrur në stacionin policor në Tetovë pas cka do të ketë padi adekuate.Këta dy fshatra ndodhen mbi fshatin Xhepçisht dhe janë të banuarë me popullatë maqedonase.

Konfiskohen dru edhe në fshatin Stençe

Dje rreth orës 11 30 minuta në fshatin Stençe është ndaluar vetura e tipit Lada pa regjistrim në të cilën kanë qenë 55 vjecari H.S dhe 23 vjecari L.S nga fshati Cegran të cilët në veturë kishin vendosur rreth 1 metër kub dru për djegie. Vetura dhe drunjtë janë marrë dhe dorëzuar policisë pyjore ndërsa për dy personat do të këtë padi adekuate
Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *