Home / Lajme / Maqedoni / Kumanovari dënohet me 13 vjet burg për vjedhjen e 100 eurove

Kumanovari dënohet me 13 vjet burg për vjedhjen e 100 eurove

Kumanovë, 16 Gusht – Kumanovari 21 vjeçar Birsan Sejfulla u dënua me 13 vjet burg për rrëmbim dhe grabitjen e 100 eurove nga emigrantë afgan në periferi të Kumanovës.

Vendimi u shqiptua nga gjykata komunale, por babai i të dënuarit ka reaguar ashpër se nuk është e mundur që të dënohet dikush për vjedhjen e vetëm 100 eurove.

Ngjarja ka ndodhur në mars të vitit të kaluar, kur Birsani me katër persona të tjerë, kanë sulmuar tre emigrant afgan, të cilëve u janë vjedhur 100 eurove.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *