Home / Lajme / Maqedoni / Lirohen derivatet e naftës

Lirohen derivatet e naftës

11 gusht- EURODIZELI ulet për gjysmë denari dhe një litër do të kushtojë 67.5 denarë. Do të ulen edhe çmimet e naftës për amvisëri dhe nga mesnata do të kushtojnë 56 denarë për litër.

Çmimet e benzinës do të ulen për 1.5 denarë, dizeli për gjysmë denari benzinës, vendosi komisioni Rregullator për energjetike. Sipas vendimit, çmimet me pakicë të derivateve të naftës EUROSUPER BS 98 do të ulet për 1.5 denarë për litër. EURODIZELI ulet për gjysmë denari dhe një litër do të kushtojë 67.5 denarë. Do të ulen edhe çmimet e naftës për amvisëri dhe nga mesnata do të kushtojnë 56 denarë për litër.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *