Home / Lajme / Maqedoni / LSDM-ja sonte vendos për bojkotin e Kuvendit

LSDM-ja sonte vendos për bojkotin e Kuvendit

20 gusht-Nga LSDM theksojnë se kusht për kthimin e tyre në Kuvend mbetet kërkesa për formimin e qeverisë teknike, ndërkohë që nuk e përjashtojnë mundësinë për takime të reja liderësh, mes Zaevit dhe Gruevskit.

Anëtarët e Këshillit Qendror të LSDM-së sonte do të vendosin për propozimin e pushtetit për kthim në Kuvend si dhe për largimin nga partia të deputeteve Solza Gërçeva dhe Lubica Buralieva.

Nga LSDM theksojnë se kusht për kthimin e tyre në Kuvend mbetet kërkesa për formimin e qeverisë teknike, ndërkohë që nuk e përjashtojnë mundësinë për takime të reja liderësh, mes Zaevit dhe Gruevskit.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *