Home / Sport / Mascherano edhe 5 vjet tek Barcelona

Mascherano edhe 5 vjet tek Barcelona

Futbollisti zyrtarisht vazhdoi kontratën, e cila do ta mbajë atë në “Camp Nou” deri në vitin 2018, sipas asaj që njoftoi faqja zyrtare e katalanasve.

Mbrojtësi argjentinas, Javier Mascherano do të jetë sërish pjesë e klubit spanjoll, Barcelona.

Futbollisti zyrtarisht vazhdoi kontratën, e cila do ta mbajë atë në “Camp Nou” deri në vitin 2018, sipas asaj që njoftoi faqja zyrtare e katalanasve.

Mascherano ishte mjaft i mirë në Botërorin 2014 me përfaqësuesen e tij, ku edhe pse nuk e mbajti shiritin e kapitenit u tregua lider i vërtetë. Kohët e fundit madje u përfol se ai do të merrte shiritin e kapitenit pas largimit përfundimtar të Karles Pujolit dhe largimit të parashikuar të Ksavi Hernandezit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *