Home / Sport / Napoli thyen Barcelonën 1-0 në miqësore, Xhemaili autor i golit

Napoli thyen Barcelonën 1-0 në miqësore, Xhemaili autor i golit

Golin për napoletanët e shënoi futbollisti me origjinë shqiptare Blerim Xhemalili 10 minuta para përfundimit, ky i fundit goditi nga distanca duke gjetur totalisht të papërgatitur portierin Claudio Bravo.

Skuadra e Napolit ka arritur tw fitojë kundër gjigandëve të Barcelonës me rezultatin 1-0 në miqësoren e zhvilluar në Gjenevë.

Sinjale mjaft pozitive nga skuadra morri trajneri Rafa benitez ndërsa i duhet akoma punë teknikut Luis Enrique për ta rikthyer Barçën në nivelet e dikurshme. Në një formë të mirë u duk edhe blerja më e fundit e napoletanëve Koulibaly.