Home / Lajme / Maqedoni / Nesër nis viti i ri shkollor

Nesër nis viti i ri shkollor

31 gusht-Për herë të parë në bankat shkollore do të ulen edhe 20 mijë nxënës të klasës së parë. Viti i ri shkollor nis me kontrolle të shtuara higjienike dhe dezifentikimin e shkollave, për shkak të paralajmërimit të virusit të verdhëzës që ka përfshirë disa komuna.

Në Maqedoni dhe vendet e tjera të rajonit nesër nis viti i ri shkollor për shkollat fillore dhe të mesme.

Mbi 280 mijë nxënës të shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoni do të nisin vitin e ri mësimor 2014/2015, pas pushimeve verore.

Për herë të parë në bankat shkollore do të ulen edhe 20 mijë nxënës të klasës së parë. Viti i ri shkollor nis me kontrolle të shtuara higjienike dhe dezifentikimin e shkollave, për shkak të paralajmërimit të virusit të verdhëzës që ka përfshirë disa komuna. (INA)

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *