Home / Lajme / Maqedoni / Përfundon protesta,protestuesit shpërndahen të qetë

Përfundon protesta,protestuesit shpërndahen të qetë

1 gusht-Organizatorët e protestës – familjarët e të dënuarve, insistuan që ta vazhdojnë marshimin drejt qeverisë,mirëpo policia nuk lejoi këtë dhe për disa minuta protestuesit ishin ndalur në rrugën kryesore që çon drejt QT Mavrovasja

Ka përfunduar protesta e disa dhjetra qytetarëve të Shkupit lidhur me rastin gjyqësor “Monstra”.Organizatorët e protestës – familjarët e të dënuarve, insistuan që ta vazhdojnë marshimin drejt qeverisë,mirëpo policia nuk lejoi këtë dhe për disa minuta protestuesit ishin ndalur në rrugën kryesore që çon drejt QT Mavrovasja.Pas bisedimeve të pasuskeshme, organizatorët kërkuan nga protestuesit që të shpërndahen të qetë, gjë që edhe ndodhi.KOHA

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *