Home / Lajme / Maqedoni / Rrahje masive në Gostivarë

Rrahje masive në Gostivarë

20 gusht-Ai për shkak të ashpërsisë së plagëve është transferuar Qendrën Klinike në Shkup. Janë lënduar edhe dy persona të tjerë, ku edhe u transferuan për mjekim në Spitalin e Gostivarit.

Rrahja masiva ka ndodhur dje pasdite në fshatin Gjenovicë të Gostivarit, arsyeja e përleshjes fizike ishin keqkuptimet dhe grindjet verbale mes dy grupeve.

Sipas policisë, nga rrahjat është lënduar rëndë 76 vjeçari D.N, i cili ishte pjesëmarrësi më i vjetër në këtë incident. Ai për shkak të ashpërsisë së plagëve është transferuar Qendrën Klinike në Shkup. Janë lënduar edhe dy persona të tjerë, ku edhe u transferuan për mjekim në Spitalin e Gostivarit.

Policia është duke marrë masa për të pastruar këtë ngjarje, e cila do të ndiqet edhe me akuza të përshtatshme e të involvuarve në rrahje.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *