Home / Lajme / Maqedoni / Sonte dezinsektohet Tetova

Sonte dezinsektohet Tetova

6 gusht-Komuna e Tetovës njofton qytetarët se dezinsektimi në Komunën e Tetovës, i cili ishte i paraparë të kryhet javë më parë, për shkak të kushteve jo të volitshme klimatike (shiut dhe erës), do të realizohet nesër me datë 06.08.2014 (e mërkurë), me fillim në ora 22:00 duke vijuar deri në orët e hershme të mëngjesit.

-Më në fund pas disa vonesave dhe procedurave të tenderimit komuna e Tetovës do të bëjë dezinfektimin në Tetovë. Në një njoftim të lëshuar nga komuna e Tetovës bëhet e ditur se dezinsektimi do të bëhet të sonte në mbrëmje edhe atë duke filluar në orën 22.00. “Komuna e Tetovës njofton qytetarët se dezinsektimi në Komunëн e Tetovës, i cili ishte i paraparë të kryhet javë më parë, për shkak të kushteve jo të volitshme klimatike (shiut dhe erës), do të realizohet nesër me datë 06.08.2014 (e mërkurë), me fillim në ora 22:00 duke vijuar deri në orët e hershme të mëngjesit.Andaj luten të gjithë qytetarët që kultivojnë bletët dhe miren me bletari që në peridhën e lartpërmendur kohore, përderisa kryhet procesi i dezinsektimit, të mbajnë mbyllur bletët e tyre, me qëllim që të shmangen pasojat e padëshiruara eventuale nga ky proces”, thuhet në njoftim.Kohëve të fundit gjithnjë e në ritje është numri i qytetarëve që janë nakuar për prani të madhe të mushkonjave në rajonin e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *