Home / Lajme / Maqedoni / Sot sërish protesta në Shkup?!

Sot sërish protesta në Shkup?!

15 gusht-nuk eshte edhe aq lehte dhe mu per kete ju lutem te keni mirekuptim se perse pikerisht sot duhet te jem ne vizite te te afermit e mi edhe pse kerkesa ime per vizite deri te organet e gjykates themelore te Shkupit ishte per diten e neserme, por pergjigja e tyre ishte “o sot o dy javorin e ardhshem” (ne menyre ironike)” shkruan Bedri Ajdari kryetar i Këshillit Oragnizativ të protestave për rastin Monstra.

Te dashur miq e dashamire te kombit shqiptarë
Ju njoftoj se sot, dite e premte 15 Gusht 2014 do te kete protesta ne Shkup.”Ne nuk jemi organizatore te ketyre protestave por sido qofte ne jemi perkrahes te tyre, por per shkaqe objektive un Bedri Ajdari nuk do te mund te marr pjese fizikisht sepse duhet t’i vizitoj familjaret tane neper burgjet e Maqedonise, qe po pagujne Haracin e nje politike anti shqiptare qe po zhvillohet kundrejt kombit shqiptar.
Deshiroj qe keto protesta te radhes te jene paqesore dhe dinjitoze.
E ftoj popullaten shqiptare te rrethit te Shkupit qe masovikisht te del ne protesta dhe t.i shpreh te gjitha paknaqesit ndaj keti regjimi!
Sot eshte dita e 826-të qe familjaret tane po kalben ne qelite e burgjeve te Manastirit, Prilepit dhe Shkupit, si viktima te perzgjedhura per te mbuluar pislliqet e disa qarqeve te errta qe jane ne Maqedoni!, dy jave ne liri nuk jane edhe aq shume por te presesh dy javeshin ne 2-3 m2 ne burg, per te sjell nje kafshate buke nga shtepia dhe ndnji lajm per te marre vesh se kush eshte gjalle dhe kush ka vdekur brenda 2 javorit, nuk eshte edhe aq lehte dhe mu per kete ju lutem te keni mirekuptim se perse pikerisht sot duhet te jem ne vizite te te afermit e mi edhe pse kerkesa ime per vizite deri te organet e gjykates themelore te Shkupit ishte per diten e neserme, por pergjigja e tyre ishte “o sot o dy javorin e ardhshem” (ne menyre ironike)” shkruan Bedri Ajdari kryetar i Këshillit Oragnizativ të protestave për rastin Monstra.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *