Home / Lajme / Maqedoni / Studenti maqedonas si e parashikon të ardhmen e Maqedonisë

Studenti maqedonas si e parashikon të ardhmen e Maqedonisë

7 gusht-Por ai përmes përgjigjes së tij me këtë ilustrim ka dashur të shpjegojë më shumë braktisjen masive të vendit nga ana e të rinjve maqedonas, për shkak të mungesës së perspektivës.

Një student maqedonas i fakultetit të dizajnit dhe arkitekturës përmes një ilustrimi të publikuar në portalet dhe blogjet maqedonase ka parashikuar të ardhmen e Maqedonisë.

Antonij Karaxhovski, student i Kolegjit Amerikan në Shkup ka përshkruar se si do të duket vendi në të ardhmen, ku shihet harta e vendit, një copë e së cilës e shpërndarë. Por ai përmes përgjigjes së tij me këtë ilustrim ka dashur të shpjegojë më shumë braktisjen masive të vendit nga ana e të rinjve maqedonas, për shkak të mungesës së perspektivës.

Por ky ilustrim tregon edhe më shumë, duke shprehur vija të ndarjes, dhe jo vetëm eksodin e të rinjve maqedonas.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *