Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë:19 vjeçari godet murrin e varrezave muslimane

Tetovë:19 vjeçari godet murrin e varrezave muslimane

25 gusht-“Lëndime ka marrë bashkëudhëtari M.D 20 vjeçar nga Tetova,i cili pas marrjes së ndihmës së parë në spitalin e Tetovës është lëshuar për kurim shtëpiak. Është kryer hetim në vendin e ngjarjes dhe punohet në zbardhjen e plotë të këtij rasti, kurse informatat e para janë se shkak për këtë aksident ka qenë mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet në rrugë, kurse dëmi është vlerësuar rreth 50 mijë denarë”, njofton Policia e Tetovës.

Në rrugën e “Lubotenit” në afërsi të varrezave muslimane në Tetovë, veturë e tipit “Mercedes”, me targa të huaja e drejtuar nga 19 vjeçari A.A ka humbur kontrollin dhe ka goditur në murrin prej betoni në varreza. “Lëndime ka marrë bashkëudhëtari M.D 20 vjeçar nga Tetova,i cili pas marrjes së ndihmës së parë në spitalin e Tetovës është lëshuar për kurim shtëpiak. Është kryer hetim në vendin e ngjarjes dhe punohet në zbardhjen e plotë të këtij rasti, kurse informatat e para janë se shkak për këtë aksident ka qenë mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet në rrugë, kurse dëmi është vlerësuar rreth 50 mijë denarë”, njofton Policia e Tetovës. Po ashtu policia ka raportuar edhe për një aksident në fshatin Odër të komunës së Tearcës, kur një 65 vjeçar me inicialet H.Z me veturën BMË duke qarkulluar në rrugën rajonale Tetovë-Jazhincë, ka dalë nga rruga dhe ka goditur në një objekt për auto-larje.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *