Home / Sport / Vetë Giggs ia dhuroi 11-shin Januzajt

Vetë Giggs ia dhuroi 11-shin Januzajt

Vetë uellsiani nuk deshi të ndodhte një gjë e tillë, duke inkurajuar Adnan Januzajn që ta merrte atë fanellë, përcjell The Guardian.

Ishte vetë Ryan Giggs ai i cili propozoi që numri i tij të mos pensionohej dhe ai t’i jepej Adnan Januzajt.

Pas 24 vjetësh të shkëlqyera me Manchester Unitedin, Ryan Giggs, u pensionua nga futbolli aktiv.

E, kur mendohej se pensionimi e priste edhe fanellën e tij me numrin 11, një gjë e tillë nuk ndodhi.

Vetë uellsiani nuk deshi të ndodhte një gjë e tillë, duke inkurajuar Adnan Januzajn që ta merrte atë fanellë, përcjell The Guardian.

Adnani që nga ndeshja e radhës e Djajve të Kuq do ta bartë fanellën me numër 11, duke qenë pasardhës i legjendës Giggs.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *