Home / Lajme / Botë / Vetëvritet aktori i famshëm botëror, Robbin Williams

Vetëvritet aktori i famshëm botëror, Robbin Williams

Williams u bë i njohur në mbarë botën me rolet e tija në komeditë klasike si Znj Doubtfire dhe Jumanji, ai poashtu luajti edhe në shumë filma të tjerë.Susan Schneider, gruaja e aktorit, lëshoi ​​deklaratën e mëposhtme në New York Times:

Aktori i i famshëm botëror dhe komediani, Robin Williams u gjet i vdekur të hënën në moshën 63 vjeçare, raportoi policia amerikane.

Shkaku i dukshëm i vdekjes ishte vetëvrasje, thanë autoritetet. Sipas publicistit të tij, Williams ishte ndeshur me depresion të rëndë.

Williams u bë i njohur në mbarë botën me rolet e tija në komeditë klasike si Znj Doubtfire dhe Jumanji, ai poashtu luajti edhe në shumë filma të tjerë.Susan Schneider, gruaja e aktorit, lëshoi ​​deklaratën e mëposhtme në New York Times:

“Këtë mëngjes, kam humbur burrin tim dhe mikun tim më të mirë, ndërsa bota humbi një artistë më të dashur. Unë jam krejtësisht zemërthyer. Në emër të familjes Robin-së, ne jemi duke kërkuar për privatësi gjatë kohës sonë të pikëllimit të thellë . Ndërsa ai mbahet mend, kjo është shpresa jonë që fokusi nuk do të jetë në vdekjen e Robin-it, por në momentet e panumërta të gëzimit dhe të qeshura ai u dha milionave.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *