Home / Lajme / Maqedoni / Vidhen rreth 40 mijë euro nga shtëpia private

Vidhen rreth 40 mijë euro nga shtëpia private

21 gusht-Në fakt, nga një shtëpi të Vrapcisht të Gostivarit, një person akoma i panjohur për organet e ndjekjes, ka arritur të vjedhë rreth 30 mijë euro stoli ari dhe 8.500 euro para, ka njoftuar Ministria e Punëve te Brendshme (MPB).

Gostivar, 21 Gusht – Në Vrapcishtë, të Goastivarit, ka ndodhur një vjedhje e rëndë, në vlerë prej rreth 40 mijë eurosh. Në fakt, nga një shtëpi të Vrapcisht të Gostivarit, një person akoma i panjohur për organet e ndjekjes, ka arritur të vjedhë rreth 30 mijë euro stoli ari dhe 8.500 euro para, ka njoftuar Ministria e Punëve te Brendshme (MPB). Plackitja e këtillë e rëndë ka ndodhur në shtëpinë e personit Z.Z. 67-vjec, ndërkohë policia i ka ndërmarrrë pasat ligjore për ndricimin e tërësishëm të këtij akti.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *