Home / Lajme / Maqedoni / Vijon aksioni kundër Kanabisit

Vijon aksioni kundër Kanabisit

25 gusht- Në koordinim me Prokurorinë Publike, janë duke u ndërmarrë aktivitete për zbardhjen e rastit. Policia e Gostivarit nuk ka mundur të konstaton nëse kanabisi i gjetur është mbjellë nga faktori njeri ose kanë birë vetvetiu.

Gjatë ditëve të vikendit, policia e Gostivarit në bashkëveprim me Ministrinë e Bujqësisë, në një fushë të ndodhur në periferi të fshatit Negotinë, ka gjetur dhe kanë korrur rreth 1000 rrënjë kanabis sativa. Sipas informatës së kumtuar nga policia e Gostivarit, rrënjët e tërhequra nga fushën përreth magjistrales Gostivar – Tetovë, kanë qenë të dimensioneve të ndryshme, nga 60 deri 80 centimetra. Rrënjët e gjetura më pas janë bartur në Stacionin Policor të Gostivarit. Në koordinim me Prokurorinë Publike, janë duke u ndërmarrë aktivitete për zbardhjen e rastit. Policia e Gostivarit nuk ka mundur të konstaton nëse kanabisi i gjetur është mbjellë nga faktori njeri ose kanë birë vetvetiu.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *